Ηττήθηκε ο ΑΟΤ και από τον Ολυμπιακό Βόλου.

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα και μάλιστα εντός έδρας γνώρισαν οι κυανέρυθροι που σήμερα ηττήθηκαν από τον Ολυμπιακό Βόλου με σκορ 1-2.
Ο αναμενόμενος αγωνιστικός κατήφορος που αναμενόταν μετά την αποψίλωση του ρόστερ αλλά και από την ανεξήγητη εμμονή του Ηλία Αϊβάζογλου να μην πληρώσει το ban και να ενισχύσει τους κυανέρυθρους είναι πλέον ξεκάθαρος στον αγωνιστικό χώρο με τους κυανέρυθρους να μην έχουν τις ανάλογες δυνάμεις και να χάνουν από μια ομάδα που βρισκόταν στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Αρνητικό λοιπόν και το ντεμπούτο του Τίμου Καβακά που δέχθηκε να επιστρέψει χωρίς το ρόστερ να ενισχυθεί.
Επόμενο ματς για τον ΑΟΤ την Κυριακή με τον Απόλλων Λάρισας στο Δημοτικό Στάδιο.

Το φιλμ του αγώνα

12′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΤ. Από κόρνερ του Ελευθεριάδη, ο Κεχαγιάς έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

24′ Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Από εκτέλεση φάουλ και λάθος της τρικαλινής άμυνας, ο Βερνάρδος έγινε κάτοχος αλλά πλάσαρε άουτ από το ύψος του πέναλτι

28′ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Νταιμπί με σούτ από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Αγριμάκη για το 0-1

30′ Ο Ευθυμίου πηρε την πάσα από το γέμισμα του Ριζογιάννη και από κοντά με προβολή έκανε το 1-1

35′ Απίστευτη ευκαιρία από τον Χειρίτραντα. Ο νεαρός βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Ξεονοδόχωφ μετά από πάσα του Ελευθεριάδη αλλά… άργησε να πλασάρει και όταν το έκανε έκοψαν οι αντίπαλοι αμυντικοί

42′ Από πάσα του Ντος Άντος, ο Βερνάρδος πλάσαρε τον Αγριμάκη αλλά ο τελευταίος μπλόκαρε

60′Μεγάλη ευκαιρία για τους Βολιώτες με τον Ξυδά που στο τετ α τετ πλάσαρε άουτ

68′ Ο Ξυδάς με κοντινή κεφαλιά στο 2ο δοκάρι, έκανε το 1-2

71′ Κόρνερ ο Νιάρος κεφάλια του Ευθυμίου έβγαλε σωτηρία ο Ξενοδόχωφ

90+4′ Ατομική προσπάθεια του Βερνάρδου που πέρασε και τον Αγριμάκη ωστόσο έχασε την μπάλα

ΑΟ Τρίκαλα: Αγριμάκης, Σανδαβέλης, Κεχαγιάς, Σανδραβέλης, Νιάρος, Ντιαλόσι, Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος (72′ Μυλόπουλος), Χειρίτραντας, Πέλκας, Ευθυμίου, Ελευθεριάδης (80′ Αουντίνο).

Ολ. Βόλου: Ξενοδόχωφ, Ντιαμπί, Ντος Σάντος (66′ Σιαφά), Μανάφοφ (66′ Σέζαρ), Γραικός, Βερνάρδος, Κουντουριώτης (56′ Ξύδας), Μαρκοπουλιώτης, Σκοπελίτης, Στάμου.